top of page

UPCOMING PROJECTS & EVENTS

Institut kresby a grafiky komunikuje litoměřickou galerijní a muzejní čtvrť ART DISTRICT LITOMĚŘICE


V centru Litoměřic existuje kompaktní galerijní a muzejní čtvrť. Chceme s touto skutečností pracovat a atraktivně ji představit veřejnosti – potenciálním návštěvníkům města, kteří rádi cestují za uměním i historií.

Máme ambice zvát do Litoměřic (Ústeckého kraje) příznivce našeho národního kulturního dědictví, laickou i odbornou veřejnost se zájmem o expozice, o archivy, o architekturu i o uměleckořemeslné vzdělávání.

 

ART DISTRICT by měl sloužit k funkční komunikaci kulturněhistorické identity města. Projekt má za úkol poskytovat veřejnosti informace o kulturně vzdělávacích institucích s působností v Litoměřicích a doprovázet je přehledem společných událostí.
Způsob komunikace by měl splňovat
mezinárodní jazykové a vizuální standardy.

Leto_v_G2_2024_program_cerven_zari_web.jpg

Institut kresby a grafiky:
G2 GOTICKÉ DVOJČE – DŮM UMĚNÍ
GALERIE / LITHO LITO / PARTER
ART DISTRICT LITOMĚŘICE
Jezuitská 241/12a
gotickedvojce.cz

 

PROGRAM 2024

17. 5. Litoměřická muzejní noc 2024
Online Rozcestník Litoměřické muzejní noci 2024 >

1. 6. – 30. 9. Léto ve městě, léto ve Dvojčeti
cyklus výstav ve veřejném prostoru Osvícení / Příměstský tábor umění / výstava AAF FUD UJEP / Dny evropského dědictví, EHD 2024
KOMPLETNÍ PROGRAM KE STAŽENÍ >

7. 9. Den otevřených ateliérů

DOA_Facebook-cover-udalost.png

Institut kresby a grafiky:
DEN OTEVŘENÝCH ATELIÉRŮ
7/9/2024

ART DISTRICT LITOMĚŘICE


V jeden den navštivte litoměřické ateliéry, dílny a galerie. Svou tvorbu vám představí místní malíři, sochaři, grafici, komiksoví tvůrci, fotografové, designéři, architekti, spisovatelé i učitelé. Čekají vás bezplatné workshopy keramiky, litografie, výroby ručního papíru, práce se dřevem a s dalšími přírodními materiály, dílna tvůrčího psaní a autorská čtení.

V budoucích ročnících bychom si přáli rozšířit akční rádius této události na region Litoměřicka a postupně zapojovat další aktéry Úst
eckého kraje.

Vstup je zdarma

bottom of page